Červené muchotrávky lákajú do rozprávky

Počasie, ktoré vládne za našimi oknami, je pre ňu priam ideálne. Fialková veternica totiž vylieza na svet spod snehu. V kvetinárstve u Aleny Semanovej zas na ľudí vykúka z vázy. Vyzerá to tu ako v zimnej rozprávke.

Originálnym aranžmánom dodávajú rozprávkový nádych teplé farby. V okne vedľa seba oddychujú malé postavičky a ježkovia obklopení kvetmi v črepníkoch. Veternici vo vázach sekundujú tulipány, čerstvé ruže, no tiež trávy čučoriedky.

Lyžiar na machu
Alena Semanová (46) milovala kvety už ako dieťa. V prírode mala vždy plnú hlavu predstáv, a tak jednoducho musela začať tvoriť. Pred jej kráľovstvom na Hlavnej ulici v pasáži Wetzlerov dom stoja veľké červené  muchotrávky z dreva. Sú také krásne, že len málokto sa pri nich nepristaví.„Presne takto som si predstavovala, že raz bude moje kvetinárstvo vyzerať. Sen sa mi splnil,“ hovorí. Ozdoby majú byť podľa nej milé, aby potešili dospelé aj detské oči a vtipné, aby sa na nich ľudia aj pousmiali. A tak v jednom črepníku oddychuje na machu malý lyžiar, nohy týči do neba a s palicami v rukách sa opiera o kúsky narúbaného dreva.

úryvok z článku

Detaily spolupráce